FAQ

Doświadczenie i oferta Holi

Co otrzymam w ramach programu Holi?

Program Holi to program leczenia otyłości i nadwagi, w którym otrzymujesz kompleksową opiekę on-line. W ramach opieki masz dostęp do lekarza, dietetyka, ale także psychologa i fizjoterapeuty.

Jak mogę zweryfikować Wasze doświadczenie?

 Jesteśmy zarejestrowanym podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą pod numerem 256962, co możesz zweryfikować TUTAJ. Nad naszą metodologią czuwa Rada Medyczna w składzie prof. dr hab. Artur Mamcarz, Prof. dr hab. Alina Kuryłowicz, dr. n med. Michał Janik. Nad zespołem dietetyków czuwa Ludmiła Podgórska, która ma ponad 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z nadwagą i otyłością, a liczba współprac z pacjentami wynosi ponad 8 tysięcy.

Co wyróżnia podejście?

Jesteśmy pierwszą kliniką on-line, która zapewnia kompleksowe podejście do leczenia nadwagi i otyłości. Przede wszystkim ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych pacjentów. Wobec tego leczenie farmakologiczne odbywa się pod opieką lekarza, który weryfikuje podczas wideokonsultacji możliwość włączenia leczenia. Dodatkowo wiemy, że w trakcie leczenia farmakologicznego konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych, każdy z naszych pacjentów ściśle współpracuje z dietetykiem. Wyróżnia nas to, że w programie masz stały dostęp do specjalistów, którzy zajmują się Twoim leczeniem, a dietetyk jest z Tobą w stałym kontakcie na czacie, niezaleźnie od tego czy masz do nas pytanie, czy aktualnie potrzebujesz wsparcia. W Holi mamy świadomość, że leczenie otyłości wiąże się z chwilami, gdy to wsparcie jest kluczowe. Dzięki stałemu kontaktowi z dietetykiem Twoje leczenie jest nie tylko bezpieczne, ale również skuteczne.

Kto tworzy Klinikę Holi?

W klinice Holi pracują lekarze, dietetycy oraz psychologowie, którzy wspólnie, z ogromnym zaangażowaniem pracują na sukces naszych pacjentów. Nad metodologią pracy specjalistów czuwa doświadczona w leczeniu otyłości Rada Medyczna (prof. dr hab. Artur Mamcarz, Prof. dr hab. Alina Kuryłowicz, dr. n med. Michał Janik), natomiast spółką zarządzają doświadczeni menadżerowie i przedsiębiorcy (Paweł Seweryn i Mikołaj Szymański)

Opieka dietetyczna

Jak wygląda praca z dietetykiem w Holi?

Współpraca z dietetykiem opiera się na metodologii małych kroków. Dzięki niej wprowadzisz do swojego stylu życia zmiany, które staną się Twoim nawykiem, czyli zostaną z Tobą na zawsze. Cele, które proponuje dietetyk są zawsze szeroko z Tobą omawiane, tak aby były dopasowane do Ciebie i możliwe do osiągnięcia. Metodologia ta bazuje na wiedzy o motywacji i jej utrzymaniu w dłuższym czasie. Czasie, który jest potrzebny do skutecznego leczenia nadwagi i otyłości. Oprócz regularnych, comiesięcznych videokonsultacji z dietetykiem, masz stały kontakt ze swoim dietetykiem poprzez SMS. Dietetyk dba, aby Twoja motywacja do działania utrzymywała się na wysokim poziomie, a Ty w każdym momencie możesz napisać do swojego dietetyka, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania lub potrzebujesz wsparcia. Aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu przeczytaj wpis na blogu Jak budować i utrzymać nawyki żywieniowe, a jeżeli zastanawiasz się dlaczego nie z każdym pacjentem pracujemy na jadłospisach przeczytaj wpis Dlaczego jadłospisy nie działają.

Czy dietetyk jest moim głównym punktem kontaktu?

Tak, dietetyk w Holi jest nie tylko głównym punktem kontaktu, ale również Twoim stałym wsparciem w procesie odchudzania. Możesz skontaktować się ze swoim dietetykiem przez SMS lub mailowo, niezależnie od tego czy potrzebujesz odpowiedzi na pytanie, czy wsparcia przy utrzymaniu motywacji do działania.

Czy w ramach współpracy z dietetykiem otrzymam jadłospis?

Nasze podejście do opieki nie zakłada stosowania jadłospisów. Wynika to z tego, że mamy świadomość, że są one często porzucane, powodują frustracje pacjentów i nie sprawiają, że zajdzie trwała zmiana nawyków żywieniowych. Jeżeli jednak czujesz, że jadłospis jest Ci potrzebny na którymś etapie leczenia, Twój dietetyk opracuje dopasowany do Ciebie jadłospis za dodatkową opłatą.

Czy jest jakiś limit wiadomości, które mogę wysłać do dietetyka?

W Holi nie ma limitu wiadomości wysłanych do dietetyka. To od Ciebie i Twoich potrzeb zależy, jak często będziesz się kontaktować ze swoim dietetykiem. Zarówno wiadomości, jak i konsultacje nie są limitowane. Twój dietetyk zadba o to, aby Wasz kontakt był stały i żebyś miał poczucie wsparcia w procesie odchudzania.

Co oznacza proces zmiany nawyków?

W Holi współpracujesz ze swoim dietetykiem nad wprowadzeniem do Twojego życia trwałych, lepszych nawyków żywieniowych. Dietetyk wyznacza Ci możliwe do osiągnięcia cele, które wpłyną na redukcję masy ciała. W trakcie programu liczba celów będzie rosła o maksymalnie 3 miesięcznie, a cele wprowadzone będą monitorowane do momentu aż poczujesz, że są już one Twoim nawykiem. Dzięki takiemu podejściu nie musisz myśleć o ciągłej diecie, a zmiany które zachodzą w Twoim sposobie żywienia pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

Czy jest limit konsultacji z dietetykiem?

W Holi nie ma limitu videokonsultacji z Twoim dietetykiem. Możesz umówić spotkanie, kiedy tego tylko potrzebujesz. Umówienie wizyty jest niezwykle proste, wystarczy że zalogujesz się do swojego panelu pacjenta i wybierzesz pasujący Ci termin wizyty.

Opieka lekarska i analogi GLP-1

Jak wygląda praca z lekarzem Holi?

W programie Holi otrzymujesz opiekę lekarską. Konsultacja odbywa się raz na 3 miesiące. Podczas pierwszej konsultacji lekarz przeprowadzi wywiad i zweryfikuje możliwość włączenia farmakologicznego leczenia otyłości. Kolejne wizyty mają na celu kontrolę leczenia. Natomiast co bardzo ważne, w Holi przez cały czas programu możesz skontaktować się ze swoim lekarzem za pośrednictwem dietetyka. Jeżeli Twój lekarz uzna, że potrzebna jest dodatkowa wizyta w celu rozwiązania Twojego problemu, zostanie ona umówiona w ramach pakietu.

Czy analogi GLP-1 wejdą w interakcję z moimi lekami?

GLP-1 można zazwyczaj stosować bezpiecznie z innymi lekami, w tym z lekami na nadciśnienie, choroby tarczycy oraz cukrzycę. W Holi, nasi specjaliści przeprowadzą z Tobą szczegółowy wywiad medyczny, w tym zbiorą informację o przyjmowanych przez Ciebie lekach, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do zastosowania leczenia analogami GLP-1.

Czy muszę korzystać z leków?

Leczenie, niezależnie od miejsca w którym się odbywa, musi być prowadzone za zgodą pacjenta. Farmakologiczne leczenie otyłości w Holi jest możliwe, jednak nie jest konieczne. Dodatkowo o włączeniu farmakologii decyduje lekarz, podczas konsultacji lekarskiej. Brak włączonego farmakologicznego leczenia otyłości nie zmienia funkcjonalności programu. Twój lekarz wciąż pozostaje wsparciem w powrocie do zdrowia, a pozostali specjaliści pracują z Tobą nad trwałą utratą masy ciała. 

Czym są i jak działają analogi GLP-1?

Analogi GLP-1, czyli glukagonopodobnego peptydu pierwszego, to grupa leków która naśladuje działanie tego hormonu jelitowego. Hormon ten naturalnie wydzielany jest w odpowiedzi na spożyty pokarm. Celem tego hormonu jest utrzymanie stężenia glukozy na prawidłowym poziomie poprzez wpływanie na wydzielanie insuliny przez trzustkę. Dodatkowo wpływa na regulację apetytu regulując wydzielanie greliny, tzw. hormonu głodu, a także wpływając bezpośrednio na ośrodek głodu. Leki, będące analogami GLP-1 aktywują receptory GLP-1 co wpływa na zmniejszenie wydzielania glukagonu, zmniejszenie apetytu, zwiększenie produkcji insuliny, opóźnienie opróżniania żołądka oraz poprawę kontroli sygnałów w mózgu odpowiadających za pojawienie się uczucia głodu. Prowadzi to do odczuwania sytości po spożyciu mniejszej ilości kalorii niż dotychczas, co w konsekwencji ułatwia proces utraty masy ciała.

Czym różni się liraglutyd od semaglutydu?

Jeden i drugi lek jest analogiem ludzkiego hormonu jelitowego GLP-1, jednak ich podobieństwo do tego hormonu nieznacznie się różni. Z punktu widzenia farmakologicznego leczenia otyłości jedynym lekiem obecnie zarejestrowanym do leczenia otyłości w Polsce jest lek zawierający liraglutyd. Sytuacja ta jednak może ulec zmianie w najbliższym czasie, co spowoduje rozszerzenie możliwości farmakologicznego leczenia otyłości. Na ten moment wskazaniem do zastosowania semaglutydu jest cukrzyca typu 2. Z praktycznego punktu widzenia liraglutyd jest do codziennych wstrzykiwań, natomiast semaglutyd dzięki zastosowanym modyfikacjom aminokwasów w preparacie, ma dłuższy czas działania leku, dzięki czemu stosuje się go raz w tygodniu. Aby dowidzieć się więcej o różnicach przejdź na bloga.

Badania krwi

Czy badania krwi są obowiązkowe?

Skierowanie na badanie krwi nasi pacjenci otrzymują w ramach programu i ich wykonanie jest darmowe dla pacjenta. Wobec tego wymagamy wykonania zleconych przez nas badań przed wizytą lekarską. Jeżeli jednak posiadasz aktualne wyniki badań krwi, które zawierają wszystkie badane przez nas parametry (sprawdź listę badań) nie musisz ponownie wykonywać badań krwi. Poinformuj nas o tym mailowo i przekażemy Ci informację, jak udostępnić nam wyniki Twoich badań.

Jakie rzeczy badacie (lista biomarkerów)?

W programie Holi Med lista badań jest następująca: 

  • pełna morfologia krwi, 
  • cholesterol całkowity, 
  • cholesterol LDL, 
  • cholesterol HDL, 
  • trójglicerydy, 
  • insulina, 
  • glukoza, 
  • hemoglobina glikowana, 
  • TSH, 
  • AST,
  • ALP, 
  • kreatynina, 
  • białko CRP, 
  • kwas moczowy.
Jak wygląda proces wykonania badań krwi?

Po zarejestrowaniu swojego konta skierowanie na badanie będzie widoczne w Twoim panelu pacjenta. Ze skierowaniem musisz udać się do najbliższego punktu naszego partnera - Diagnostyki, który znajdziesz na naszej stronie internetowej. Na miejscu zostanie pobrana krew, a wyniki badań pojawią się w Twoim panelu, gdy tylko zostaną udostępnione przez laboratorium. Pamiętaj, aby na badania krwi pójść na czczo, w innym wypadku wyniki badań mogą okazać się niediagnostyczne.

Czy badania krwi są naprawdę bezpłatne?

Badania krwi są całkowcie bezpłatnie, otrzymujesz skierowanie na ich wykonanie i nie musisz dodatkowo ponosić żadnych kosztów.